השלמת בגרויות

רוצים להשלים בגרויות ? השלמת בגרויות לפני הצבא. השלמת בגרויות אחרי הצבא. כל המידע כאן.

 

מיהו נבחן אינטרני ומיהו נבחן אקסטרני?

נבחן נקרא "אינטרני" אם הוא:

  • לומד בתיכון בבית ספר שמפוקח על ידי משרד החינוך
  • סיים לימודי 12 שנות לימוד בתיכון ונבחן בבגרות אחת לפחות כשהיה בתיכון ולא המיר את הסטטוס שלו לאקסטרני (על ידי פתיחת תיק בשלוחה אקסטרנית). תלמיד כזה גם נקרא "נבחן משנה אינטרני".

נבחן נקרא "אקסטרני" אם הוא:

  • לא סיים 12 שנות לימוד בארץ (גם אם סיים 12 שנות לימוד בחו"ל)
  • סיים לימודי 12 שנות לימוד אך לא נבחן באף בגרות
  • המיר את הסטטוס שלו מאינטרני לאקסטרני
  • בית הספר שלו כבר לא קיים

ההבדל בין נבחן אינטרני לאקסטרני הוא טכני בעיקרו וקובע מי הגורם שמטפל בתלמיד – המערכת הבית ספרית מטפלת בכל התלמידים האינטרניים (הן תלמידי תיכון והן נבחני משנה) והשלוחות האקסטרניות מטפלות בתלמידים האקסטרניים.

עם זאת, יש לדעת כי נבחנים אקסטרניים יכולים להיבחן רק בבחינות חיצוניות של משרד החינוך וכך למשל לא יוכלו להיבחן בבחינת מעבדה בביולוגיה וכו'. בנוסף, רק לתלמידים אינטרניים יהיו בתעודת הבגרות גם ציונים פנימיים מבית הספר, למשל בחינוך גופני ועוד.

 

מהו "נבחן משנה"?

תלמיד שסיים לימודי 12 שנות לימוד בתיכון ונבחן בבגרות אחת לפחות כשהיה בתיכון ולא המיר את הסטטוס שלו לאקסטרני (על ידי פתיחת תיק בשלוחה אקסטרנית) נקרא "נבחן משנה" או "נבחן משנה אינטרני".

 

האם אוכל להפוך מתלמיד אינטרני לתלמיד אקסטרני?

כן (אך לא להיפך).

תלמיד אינטרני שיש לו סיבה לכך יכול לפתוח תיק בשלוחה האקסטרנית הקרובה למקום מגוריו ולהפוך לתלמיד אקסטרני. סיבה כזו יכולה להיות מעבר למקום מגורים רחוק משמעותית (נניח תלמיד מאילת שעבר למרכז), מעבר בין סוגי מסגרות ועוד.

 

האם אני צריך לפתוח תיק בשלוחה האקסטרנית?

על כל תלמיד אקסטרני (או תלמיד אינטרני שרוצה להיות אקסטרני) לפתוח תיק בשלוחה האקסטרנית הקרובה למקום מגוריו. ניתן לפתוח תיק מגיל 16 (לתלמידים בני 16-18 יש להצטייד באישור ממרכז היל"ה לשם פתיחת התיק).

לפתיחת תיק בשלוחה האקסטרנית יש לגשת באופן אישי, עם תעודת זהות ותמונת פספורט, לשלוחה האקסטרנית בקריית אריה, פתח תקווה, רח' עמל 48 (הכניסה מרחוב היצירה). טלפון: 03-6164022, פקס: 03-5785508.

פתיחת תיק בשלוחה האקסטרנית כרוכה בתשלום של כ-130 ₪.

מועדי פתיחת תיק אקסטרני:

לבחינות במועדי החורף - 1 בספטמבר עד ה-20 באוקטובר בלבד

לבחינות במועדי הקיץ - 1 בפברואר עד ה-20 במרץ בלבד

קישור לרשימת השלוחות האקסטרניות ברחבי הארץ תמצאו כאן

 

מהו "תיק משפר ציון" בשלוחה האקסטרנית?

נבחן משנה אינטרני, שרוצה לשפר ציון מסוים ולהבחן בצורה אקסטרנית, יכול לעשות זאת מבלי לשנות את הסטטוס שלו לאקסטרני. במקרה כזה יפתח "תיק משפר ציון" בשלוחה האקסטרנית הקרובה למקום מגוריו ויוכל להבחן בבחינה אקסטרנית. תנאי לפתיחת תיק משפר ציון הוא, שתלמיד כבר יש תעודת בגרות מלאה.

זהן פתרון טוב לנבחני משנה אינטרניים שעברו לגור במקום רחוק מבית הספר בו הם למדו, או במקרה שלמדו במסגרת מסוימת (למשל בי"ס דתי) שלא ניתן להבחן בו במקצועות מסוימים בבגרות.

 

אני תלמיד תיכון, האם אוכל לגשת לבד לבחינת בגרות, לא דרך בית הספר?

תלמידי תיכון יכולים לגשת לבחינות הבגרות רק דרך בית הספר ועם ציון הגשה. מגיל 16 ניתן לעזוב את בית הספר ולהירשם בשלוחה האקסטרנית כתלמיד אקסטרני ואז לגשת לבחינות ללא ציוני הגשה. יש לשים לב כי מעבר זה הוא בלתי הפיך ולכן אינו מומלץ לרוב התלמידים.

איזה מקצוע מאתגר אתכם?

לנסות זה בחינם

אל תקשיבו לנו

תקשיבו לתלמידים שלנו

המלצתי לתלמידים שלי להשתמש ב- GOOL , יש שם משהו אדיר, מאוד מסודר ומובנה ככה שהתלמידים באמת מבינים!

כל המבחנים שלי ב- ט' היו נכשלים. המורה שלי המליץ לי על GOOL ופעם ראשונה שקיבלתי 100 במבחן במתמטיקה!

הבחירה הרשמית של מיטב התיכונים בארץ

רוצים להצליח בתנאים שלכם?

בואו נתחיל עכשיו